HP 11 ChromeBook - návod a nastavení

Operační systém Chrome OS od společnosti Google, je poslední dobou velmi populární. Chrome OS se svým vzhledem příliš neliší od konkurenčních systémů, nejspíše i díky tomu je jeho používání velmi intuitivní. Přechod z platformy Windows tak většině uživatelů nebude činit žádný problém.

Pro uživatele, kteří s tímto systémem zatím nepracovali přikládáme krátký obrázkový návod pro první nastavení pro snadnější start na tomto systému. :)

PODROBNÝ MANUÁL PRO CHROME OS: MANUÁL CHROME OS

POSTUP PRVNÍHO SPUŠTĚNÍ:

1) Při prvním zapnutí notebooku může být u notebooku nastavený jiný jazyk než je čeština, doporučujeme tedy jazyk změnit. Změnu jazyku můžete zvolit v levé části obrazovky (označené červenou šipkou). Po změně jazyka na češtinu pokračujte přes tlačítko "Jdeme na to".

1

2) Následně je nutné připojení k vaší wifi síti.

2

3) V další části je nutné odsouhlasit Smluvní podmínky systému Google Chrome OS.

3

4) Pro 100% využití všech funkcí Chrome OS je doporučeno přihlášení přes e-mail společnosti Google. V případě že zatím nemáte e-mail společnosti Google je možná registrace přes tlačítko "Vytvořit účet".

5

5) Po vytvoření a přihlášení k účtu Google můžete plnohodnotně využívat systém Chrome OS. Pravý roh stavového panelu zabírá oblast oznámení. Ta uživateli standardně nabídne informace o hlasitosti, síti, času a v případě přenosných počítačů i o stavu baterie. Po rozkliknutí pak získáte podrobnější informace a přístup k nastavení systému. V levém rohu po rozklinutí můžete využívat jednotlivé funkce systému Chrome OS. Pro instalování dalších programů a aplikací doporučujeme využít Obchod Chrome.

23

25

 

Doplňkové informace:

V případě, že nejste spokojení s nastavením systému je zde možnost systém jednoduše vrátit do továrního nastavení. Data a uložená nastavení budou smazány. Notebook můžete poté nastavit znovu viz. bod 1.

Smazání provedete stisknutím kláves: CTRL + SHIFT + ALT + R (provést po restartu zařízení a tlačítka stisknout současně) a zvolit "Powerwash".

28

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení